Tematínska 5/A, Bratislava 851 05
0800 800 522 (pracovné dni 8.00-20.00)
informacie@rodinnabanka.sk

Niekoľko praktických rád

Ak zvažujete uloženie perinatálnych buniek Vášho dieťaťa, odporúčame preštudovať materiály a nachystať potrebnú dokumentáciu v dostatočnom predstihu pred termínom pôrodu.

Nezáväznou registráciou nič nepokazíte, až do pôrodu máte čas si to rozmyslieť. Bez vyplnenej dokumentácie Vám však odber perinatálnych buniek v pôrodnici neurobia.

Na základe registrácie od nás obdržíte všetky potrebné informácie a bude pre Vás v pôrodnici nachystaný odberový set na krv alebo tkanivo pupočníka.


Odporúčame si dokumentáciu pribaliť do tašky do pôrodnice. Záujem o odber uveďte aj do pôrodného plánu.

Potom už stačí len pri príjme k pôrodu nahlásiť Váš záujem o odber krvi a / alebo tkaniva a odovzdať pôrodnej asistentke potrebnú dokumentáciu a všetko ostatné už zariadi pôrodnica.

Rozumieme tomu, že Váš čas je to najcennejšie, preto sa v prípade potreby neváhajte na nás obrátiť. Sme tu pre Vás na zelenej linke 0800 800 522.


Čo sa stane po odbere? Ako sa dozviem, že všetko dobre dopadlo?


Personál pôrodnice odobranú pupočníkovú krv a / alebo tkanivo spolu so sprievodnou dokumentáciou odošle do Slovenského centra tkanív a buniek. Pupočníková krv a / alebo tkanivo pupočníka bude spracované a budú urobené kontroly kvality.

V deň spracovania Vám bude zaslaná SMS a potvrzujúci email. Môže sa stať, že niektorý z parametrov kontroly kvality nevyhovie. V tomto prípade Vás budú pracovníci laboratórií okamžite kontaktovať.

Približne mesiac po odbere bude poštou na Vami zadanú kontaktnú adresu zaslaný jeden výtlačok zmluvy podpísaný zo strany SCTB, certifikát o spracovaní a uložení a súhrn informácií s výsledkami. K týmto dokumentom bude priložená tiež faktúra.