K optimalizaci našich webových stránek používáme cookies. Více o cookies.


TV Nova: Pupočníková krv pomohla chlapčekovi prebrať sa z kómy

Tri roky sme sledovali príbeh malého Honzíka, ktorý skončil v kóme v dôsledku traumatického poškodenia mozgu.

V nestráženej chvíli vtedy dvojročný Honzík vbehol na bicykli do vody a začal sa topiť. Bez kyslíka pod vodou niekoľko minút utrpel vážne poškodenie mozgu. Jeho stav bol taký vážny, že upadol do bdelej kómy a predstavy o jeho uzdravení boli len teoretické.

Rodičia sa rozhodli použiť na liečbu Honzíkovu pupočníkovú krv a zároveň sa začala intenzívna liečba v hyperbarickej komore. A na radosť rodiny a ošetrujúceho personálu sa chlapček prebral a začala sa jeho cesta k uzdraveniu.

Po troch rokoch od nehody, ktorá zvyčajne končí smrťou dieťaťa alebo v lepšom prípade trvalým bdelým stavom, je z Honzíka živý chlapec, ktorý sa hrá so svojou sestrou a mentálne sa celkom vyrovná svojim rovesníkom. Možno sa ešte nedokáže postaviť na vlastné nohy, ale je to veľký bojovník a jeho rodičia veria, že svoju cestu dotiahne do konca ako víťaz.

Veľké poďakovanie patrí televízii Nova, ktorá tento týždeň na Honzíkov príbeh upozornila. Liečba a najmä rehabilitácia sú finančne veľmi náročné. Rodina vyčerpala všetky svoje peniaze, preto sa obrátila na verejnosť s prosbou o pomoc. Chcú vyzbierať 1,3 milióna korún na úhradu liečby na klinike Neuro Cytonix v mexickom Monterrey. Zorganizovala preto finančnú zbierku pod záštitou organizácie Život deťom.

 

 

Pokud chcete Honzíkovi pomoci, můžete tak učinit na transparentní účet:
číslo transparentního účtu: 1117771700/5500
​IBAN: CZ4155000000001117771700
SWIFT: RZBCCZPP
Variabilní symbol: 7878
Do zprávy pro příjemce napište HONZÍK